fbpx

תרומה

אירועים של מוסללה

לא רק למחבקי עצים – יוזמות עיר-יער שאתם חייבים להכיר

לא רק למחבקי עצים - יוזמות עיר-יער שאתם חייבים להכיר

יום שני 20.11.20 || 20:00 || אירוע מקוון
לינק לזום כאן

 אנחנו מקימים “פעוטון עצים” על הגג בשיתוף פעולה עם יוזמת האנרגיה הטובה וזאת הזדמנות טובה לספר לכם על היוזמות הכי מרעננות בתחום העיר-יער.
יוזמות שדואגות להוספת עצים ומרחבים ירוקים מתוך דאגה למשבר האקלים..

ביום שני בערב ניפגש כדי לדבר עם דניאל כץ מיוזמת האנרגיה הטובה שיספר על פרויקט “יער האקלים”, עם ערן רוגל מ-Treellion שיספר למה הוא מסתובב בכל הארץ ונוטע עצים בבתים פרטיים ועם תמי צרי מעץ בעיר, תל-אביב שמקדמת את הפיכת כיכר ביאליק למרכז הפיתוח והמעבדה העירונית בנושא ״עיר-יער״.

דניאל כץ, גר במושב מטע בהרי ירושלים, בן זוג לנועה, אבא של לאיה. מודאג באופן יומיומי מהמשבר האקלימי-כלכלי-חברתי של התקופה בה אנו חיים, אבל לא שוכח לשמור על אופטימיות חסרת פשרות.
דניאל התחיל את דרכו בעולם הסביבה והקיימות דרך הקמה, תחזוקה והדרכה בגינות קהילתיות. עם השנים, הידע והניסיון הצטברו והעשייה הלכה ותפסה כיוון מדויק יותר של חינוך סביבתי ושל ניהול פרויקטים מגוונים מתחום איכות הסביבה בדגש על הפרדת פסולת אורגנית ונטיעות עצים.
כיום מנהל דניאל את פרויקט “יער האקלים” בעמותת יוזמת האנרגיה הטובה.

ערן רוגל, מנהל Treellion הוא כלבן טיפולי ויזם חברתי בעשור האחרון.
לאחר הצלחת המיזם ההסברתי שלו ושל עמותות צער בעלי-חיים בירושלים “מצילים את הכלבים” החליט שנושאי סביבתיות ואקלים חשובים ודורשים מאמצי הסברה דחופים, וכתוצאה מהבנה זו הוא שותל עצים בבתים פרטיים ובמוסדות נוספים.

תמי צרי יצאה למסע גילוי בעקבות הדברים הקטנים שמיטיבים עם הבריאות ועם הסביבה לפני שלושה עשורים והקימה את עץבעיר בשנת 2006 כדי לחלוק את הידע.עץבעיר הוא עסק חברתי המפתח ומפיץ ידע מעשי על אקולוגיה עירונית וחוסן אקלימי.

בעץבעיר חוקרים בפועל איך ”לחיות טוב בעיר” ומנחילים ידע לטיפוח הסביבה העירונית כמרחב שופע חיים ומערכות יחסים – בין האדם לצומח ולחי, בינם לבין עצמם, לאדמה, למים ולכל היסודות. המידע רב-הערך שהצטבר וממשיך להצטבר בעץ יכול להיות קיומי בעת משבר, וביומיום הוא פשוט איכות חיים: תזונה מיטיבה, שימור מזון, השבת הזבל לאדמה, עבודה נכונה עם מים ועם צמחים, אקולוגיה אנושית, עצמאות-עם, כלכלה מעגלית, יצרנות מקומית.

———————————————-

יוזמת האנרגיה הטובה – מיזם חברתי לשינוי אקלים הפועל משנת 2008. היוזמה מפתחת פרויקטים ייחודיים וחדשניים ליישום טכנולוגיות וביצועים סביבתיים תוך השגת רווח חברתי. לצוות היוזמה ניסיון של למעלה מעשור בפרויקטים לנטיעות עצים, כולל נטיעות במוסדות חינוך ברחבי הארץ, נטיעות עצים למטרות איזון פחמני, אירועי נטיעות עבור חברות עסקיות, הקמה, תחזוקה ותפעול של מערכי נטיעות משלב הגעת השתיל ועד נטיעת הקבע.

על “יער האקלים”:
יער האקלים הוא פרויקט נטיעת עצים אחראית ואקולוגית.
מטרת היער היא נטיעת כמות משמעותית של עצים בשטחים שוליים בערים וישובים, כדרך להתמודדות עם משבר האקלים והעלייה בצפיפות האוכלוסייה במרחב העירוני בישראל. חזון הפרויקט הוא לאפשר לכל יישוב, עיר או רשות בישראל לנטוע עצים בשטחה, להביא את כל היתרונות שעצים יודעים לתת לכמה שיותר תושבים בישראל ולהחזיר שטחים ציבוריים לרווחת הציבור כריאות ירוקות ומזמינות. עם מערך תמיכה מקיף ומלא, שותפים לדרך ורשימה של כבר אלפי דונמים בלמעלה מ-180 רשויות ויישובים מכל רחבי הארץ שנרשמו לפרויקט- אנחנו יוצאים לנטוע ומזמינים אתכם להצטרף לעשייה!

טריליון, היא תנועה חברתית שהוקמה כדי לעורר מודעות לגבי חלקנו בשמירה על הסביבה, עידוד עשיה אישית וקהילתית “ירוקה”.
דרך שתילת עצים אנו מקיימים שיח שדרכו אנשים נחשפים לכלים ודרכים שבאמצעותם הם יוכלו ליצור שינוי חיובי בכל הקשור לשמירה על הסביבה ובמאבק למען מיתון משבר האקלים.

#ברוטינה: האירוע הוא אחד מתוך 350 אירועי ברוטינה. אירועי תרבות קטנים, סדרתיים, שגרתיים וייחודיים המייצרים ביחד סצנה תרבותית חדשה במגוון תחומי תוכן: אמנויות הבמה, אקדמיה ומחקר, קיימות ואיכות סביבה, אמנות פלסטית, יזמות חברתית, שירה ספרות ועיתונות, מדיה, קולנוע, טכנולוגיה, עיצוב, התחדשות יהודית וקולינריה.
הישארו מעודכנים: https://www.facebook.com/YoungCityJL

עוד אירועים במוסללה

  • All
  • אירועים במרפסת
  • אירועים בסדנא

עצים מבפנים – ט”ו בשבט במוסללה

4 הצעות לחגיגת ט”ו בשבט אלטרנטיבי במוסללה  תכנית האירוע:  16:00 עץ מלשון עצה– סיור בהדרכת מתן ישראלי וישראל גלאון. נבקר בשלושה אתרים שבכל אחד נפגוש …

קרא עוד

מוסללה איתכם בעורף

המרפסת של מוסללה פתוחה למפונים מגבול הצפון והדרום ולכל מי שצריך מרחב שקט ונעים לבלות בו עם או בלי הילדים. המרפסת נמצאת על גג בניין …

קרא עוד

פסטיבל גג עדן 2023

שלישי- חמישי | 12-14.9 כשהערים מצטופפות – כולנו עולים על הגגות! את פסטיבל “גג –עדן” יזמנו לפני שלוש שנים במטרה להזמין את תושבי העיר לחלום …

קרא עוד

לחיות את הקסם מא׳ ועד ת׳

השקת הספר הירושלמית של  ״סוד האותיות״ מאת שמואל שאול יום ג׳, 29 באוגוסט 20:00 | המרפסת של מוסללה | מרכז כלל, יפו 97, ירושלים  אותיות השפה …

קרא עוד

כנס חלוצי הגגות השלישי: מימוש פוטנציאל הגגות העירוני

כנס חלוצי הגגות בירושלים הוא אירוע השיא השנתי עבור נשות המקצוע, האדריכלים, המתכננות, עובדי הרשויות המקומיות ופעילות סביבה המקדמים את הקמת ״החזית החמישית״ של הערים …

קרא עוד

ירושלים כמרחב של מפגש וריפוי

במפגש מיוחד עם זוהר שלום נחקור את האפשרות של ירושלים להוות שער למרחב של תדר חדש שלעברו הפלטה מתכווננת.

קרא עוד

פסטיבל כלל 2021: פטר והזאב חמישיית תל אביב, בבימוי ארי טפרברג

יום רביעי 27.10 בשעה 17:00 – פטר והזאב || חמישיית תל אביב, בבימוי ארי טפרברג המעשייה האהובה והמפורסמת של סרגיי פרוקופייב חוזרת אל הבמה בעיבוד …

קרא עוד

פסטיבל כלל 2021: סדנת תיפוף לכל המשפחה עם ענבר הימן

יום שלישי 26.10 בשעה 17:00 – סדנת תיפוף לכל המשפחה עם ענבר הימן ענבר הימן היא מוסיקאית שאוהבת לנגן ולתופף על ה-כ-ל. היא למדה ברחבי …

קרא עוד

השארת הודעה בטופס

מתעניינים בקורס, סדנה או אירוע קרוב?
יש לכם רעיון איך לשפר אותנו או את העולם?
או שאתם פשוט רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם:

דרכי התקשרות והגעה

גלילה למעלה

הצטרפו לעדכונים של מוסללה