fbpx

תרומה

למה גג עדן עכשיו?

 “גג-עדן״ מזמין אתכם לעזוב את מפלס הקרקע ולהצטרף אלינו להיכרות עם גגות העיר הפעילים ולחוות במו עיניכם כיצד נוצרת תרבות גגות חדשה.

האירוע מתקיים במשך 4 ימים ו-4 לילות, מתפרס על פני יותר מ-20 גגות ברחבי ירושלים ומציע חוויה שמתאימה לכל אחד ואחת, חובבי גגות מושבעים, אנשי מקצוע והציבור הרחב.

בתקופה של שינויי אקלים דרמטיים המשפיעים על כל אחד ואחת מאיתנו – נדרשת חשיבה על דרך החיים שלנו בערים – והגגות הם מפתח קריטי לכך: מרחב הגגות העירוני הוא השטח הכי משמעותי, הכי נגיש והכי מעורר השראה שיש לנו – ליצור את גג-העדן שלנו!

ימי הגגות של ירושלים נערכים במטרה לחגוג את התהליך שהחל בירושלים, ובערים מתקדמות נוספות בארץ ובעולם – ״חלוצי גגות״ החלו להפריח את שממת מדבר-הגגות ויריעות הביטומן, וגגות-נאות מדבר החלו לנבוט ברחבי העיר, מרחבים של שלווה, פריחות ואפשרות לפגוש מחדש את גרמי השמיים, את הטבע במלוא יופיו ואחד את השני.

גגות הם האדמה המשלימה של העיר המצטופפת.

גג יכול להיות מרחב ירוק למפגש או משחק, שטח לגידול מזון בריא וטרי ומקום לייצור אנרגיה סולארית – גגות יכולים להוות מרחב לשכבה חדשה של שימושים שונים ומגוונים שיש בהם בכדי לתרום לצמצום תביעת הרגל האקולוגית של האדם בעיר: הפחתת תופעת אי החום העירוני, השהיית מי נגר, ייצור אנרגיה מתחדשת ושמירה על מרחבים פתוחים. נכון להיום יותר מ-90% משטח הגגות לא נמצא בשימוש – כך שגגות העיר מהווים למעשה פוטנציאל אדיר ורב משמעות להתמודדות עם אתגרי העירוניות של המאה ה-21, ועם אתגרי האנושות העומדת במבחן משבר האקלים.

אז למה אנחנו מחכים?

קרדיטים:

צוות מוביל ״מוסללה״: מתן ישראלי, דני קינרייך
ניהול פסטיבל: קובי פריג׳
הפקה: ניצן קרוקר
צוות מוביל כנס “חלוצי הגגות”: דנה גזי, מתן ישראלי
עיצוב: סטודיו גרוטסקה
בניית אתר: סטודיו ג׳וזף
יחסי ציבור: ורד ליון ירושלמי
תיעוד ושידור: אריק פוטרמן שניר קציר 
ניהול מדיה: מיכאל אבשלום
תרגום לערבית: אנוואר בן בדיס
תרגום לאנגלית: בראשית
וועד מנהל מוסללה: אייל בלוך (יו״ר), נעמי צור, ניר יוגב, לידיה מלטין, ענת מופקדי

תודות מיוחדות:
ג׳יימס סניידר, שי דורון, ענת צור, רות דיסקין וכל אנשי הקרן לירושלים.אייל עזרי, אלי כהן, אלכס שלגר, נילי פרלמוטר, טארק נאסר וצוות מרכז סינסילה, שרון גרדשטיין, דוד אוחיון, חברת כלליר ניהול ואחזקה, הלל מורן, אלי בניטה, ייטב בוסירה, נדב אורן, משה דה גרציה, מעיין רודן, מלי פדר, עופר מנור, רוני גלס, משה וולדמן, שלמה לוי, אפרת אטון.

תודה לכל הגגות השותפים – מוזיאון על התפר, סדנאות האמנים, אברהמ׳ס הוסטל, ג׳רוזלם ויו, סינמה הוסטל – ג׳ון סמית, טנטור, מוזיאון מגדל דוד, האטלייה של טלי פרידמן, ממילא רופטופ, אוריינט טופ, וולדורף אסטוריה, זוני, בית כולנא, בית הספר האמריקאי, התחנה לחקר ציפורים. 

תודה לכל האמנים והאמניות שיצרו איתנו את ״גג-עדן״ ולכל אנשי פורום ״גגות, גגות ורק גגות״ שמאז 2017 מובילים איתנו את יצירת תרבות הגגות החדשה. 

 

האירועים לפי גגות

האירועים לפי רצועות

פסטיבל גג עדן 2021 - לוגו מאונך

גגות הם האדמה המשלימה של העיר המצטופפת

כל הזכויות שמורות למוסללה © 2021 MUSLALA

בניית אתרים – סטודיו ג’וזף

גלילה למעלה

הצטרפו לעדכונים של מוסללה