מוסללה היא עמותה ללא מטרות רווח (ע"ר 580522837) הפועלת מאז 2009 ומאגדת אמנים, פעילים חברתיים, תושבי מרכז העיר ירושלים. העמותה פועלת ברחבי העיר בתחומי אמנות, חברה וקהילה שונים כתערוכות, מסלול אמנות אורבאנית , סיורים , סדנת עבודה ויצירה, מרכז לימוד-תצוגה ומפגש. מרבית הפעולה מתרחשת במרחב הציבורי מתוך רצון לייצר מודל חדש המשלב פעולה אמנותית בעלת זיקה חברתית המתרחשת ומשפיעה על המרחב העירוני המקומי ואף מעבר.

השם מוסללה מעיד על תחילתה של הפעילות שנבטה בשכונת מוסררה. הוא נוצר מחיבור של המילה "מסלול" עם שם השכונה "מוסררה" מאחר ובסיסה של הפעילות הוא מסלול העובר במרחב הציבורי. בנוסף, עצם הוספת צ'ופציק לאות ר' ושינוי של המילה "רע" הנמצאת פעמיים בשם השכונה לצליל "לה", המתקשר עם שירה, מוזיקה ואמנות מתקבל הרעיון העומד בבסיס העשייה – עריכת שינויים קטנים במציאות באמצעים אמנותיים, שינויים שבמסתבר משנים את התמונה הכללית.

מטרת על של מוסללה: קבוצת מוסללה פועלת מתוך אמונה בכוחה של האמנות והיצירתיות להביא לשינוי הנדרש בדרכי החשיבה וההתנהלות של החברה האנושית והישראלית בפרט ולקדם את הפיכתה לחברה פתוחה ויצירתית בה לכל אדם ישנה אפשרות להביע ולהגשים את עצמו. אנו מאמינים שאמנות היא השפה הבינלאומית היחידה ומתוך כך עליה להיות נגישה, מתקשרת וכלי מרכזי ביצירת דיאלוג בין אנשים, קבוצות, קהילות ולאומים.

פעילות: הקבוצה משמשת כפלטפורמה הן עבור חברי הקבוצה ומאות אמנים נוספים מכל תחומי העשייה לפעול וליצור במרכז העיר, בקווי התפר וב"שטח ההפקר" הירושלמי. הפעילות מתבצעת בדגש על יצירה של אמנות במרחב הציבורי מתוך הבנה שבו ניתן לקיים דיאלוג עם הקהילות המקומיות שרובן אינן נחשפות ליצירה אמנותית ואף נרתעות מכל הקשור לה.

המרפסת
עיקר פעילותה של קבוצת מוסללה היא במרפסת. המרפסת הינה מרחב יחודי מסוגו הממוקם על הגג של בניין כלל, מרחב שמחבר בין אמנות, מודעות סביבתית וחשיבה מקיימת – מרחב שהוא גם ביתה של קהילת היוצרים מוסללה. מהשילוב מתקבל גג ירוק ופורח, מרחב למחקר, יצירה ומשחק, חלל שמהווה מרחב ציבורי מסוג חדש. המרפסת נפתחה לראשונה לציבור בסוף מאי 2016 בקצה מדרגות הספירלה של מרכז כלל, 12 מטרים מעל מפלס הרחוב, בליבה של ירושלים. מתחם המרפסת מורכב מחלק מקורה ומחלק פתוח תחת כיפת השמיים המתפרס על פני גג הבניין. ליבה של המרפסת הינו שטח רב שימושי המיועד לפנאי, מפגשים ואירועים ולצידו הוקמו מספר מרכזי תוכן אותם מובילים חברי קהילת מוסללה, כאשר כל אחד מהמרכזים מציע מגוון קורסים, סדנאות והרצאות. לפרטים נוספים על המרפסת ועל הפעילות המתקיימת בה.