fbpx

תרומה

כנס חלוצי הגגות השלישי: מימוש פוטנציאל הגגות העירוני

אולם פוויליון, מרכז כלל, יפו 97 ירושלים

כנס חלוצי הגגות בירושלים הוא אירוע השיא השנתי עבור נשות המקצוע, האדריכלים, המתכננות, עובדי הרשויות המקומיות ופעילות סביבה המקדמים את הקמת ״החזית החמישית״ של הערים בישראל. בזמן של משבר אקלים וחוסר יציבות כללי – הגגות מאפשרים לנו להוסיף לערים את המרחבים המשלימים והחסרים לייצר מזון, אנרגיה, מרחבי מפגש ופנאי.  במהלך הכנס יוצגו ההישגים והתוכניות בתחום בישראל, ולשמחתנו הרבה – יש הרבה התקדמות בנושא. 

השנה מצטרפים אלינו לכנס אורחים רבים מחו״ל אשר יציגו את העשייה שלהם בחזית העולמית  – אורחים מהולנד, בלגיה, איטליה וארה״ב. 

הכנס יתקיים במקביל לפסטיבל ״גג-עדן״ כך שבסיומו המשתתפים יוזמנו לחוות את תרבות הגגות הירושלמית באירועים שיתקיימו על גגות מעוררי השראה ברחבי העיר. נתראה על הגג! 

הרשמה לכנס:

הבטיחו את מקומכם מבעוד מועד- מספר המקומות מוגבל

כרטיס סטודנט / אזרח ותיק – 50 ש”ח

*מותנה בהצגת תעודה ביום האירוע

כרטיס רגיל – 120 ש”ח

 

מדוע לעסוק בגגות?

גגות הם האדמה החדשה של העיר המצטופפת. גג יכול להיות מרחב ירוק למפגש או משחק, שטח לגידול מזון בריא וטרי ומקום לייצור אנרגיה סולארית – גגות יכולים להוות מרחב לשכבה חדשה של שימושים שונים ומגוונים שיש בהם כדי לתרום לצמצום טביעת הרגל האקולוגית של האדם בעיר: הפחתת תופעת אי החום העירוני, השהיית מי נגר, ייצור אנרגיה מתחדשת ושמירה על מרחבים פתוחים.

הובלת הכנס: 

ארגון גג הוקם במטרה לקדם את יצירתה של תרבות גגות חדשה, תרבות של תכנון, ניהול ושימוש בגגות/https://muslala.org/irgun-gag של בניינים ובתים בערים –ובפרט במרכזי הערים. כיום, מעל ל 90%- משטחי הגגות בערי ישראל אינם מצויים בשימוש מיטבי – והם מהווים מרחב עצום של פוטנציאל לא ממומש לפעילות סביבתית, אקלימית וחברתית. ניצול משאב הגגות מחייב פעולה אקטיבית מיידית הכוללת תכנון וניהול ארצי ומקומי, לצד הקצאת המשאבים הדרושים לנושא. תכנית אסטרטגית נכונה לתכנון והשמשת גגות תאפשר להתמודד עם אתגרי העירוניות של המאה ה 21- והערים המצטופפות, כמו גם עם אתגרי משבר האקלים.

ארגון-גג עובד בשיתוף פעולה עם עיריית ירושלים וחברת עדן לפיתוח כלכלי ושותפים נוספים בכדי לקדם את התוכנית למימוש פוטנציאל הגגות בירושלים (תוכנית מפ״ה) ששמה לה כיעד להקים עוד 1,000,000 מ״ר של גגות מועילים ב-10 השנים הקרובות ובכך להוסיף מ״ר של גג מועיל לכל תושב העיר, ולהכפיל את כמות השטחים הפתוחים בעיר. 

מטרתנו: קידום שימוש מושכל ואסטרטגי במשאב הגגות העירוני בירושלים וברחבי ישראל

וועדת ההיגוי של הכנס: המועצה לבנייה ירוקה – טל מילס, מנכ״ל / התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל – אדר’ דינאי אורנשטיין ואדר’ אחיה פל  /  איגוד אדריכלי הנוף בישראל – אדר’ נוף, טלי וקסלר /  פורום ה-15 – מאיה קרבטרי / ״ארגון גג״ (מוסללה) – מתן ישראלי ותמר כרמון / המרכז לעיצוב אורבני, עיריית ירושלים – דנה גזי / איגוד המתכננים – תמי גבריאלי / המעבדה למדיניות התכנון בטכניון – אדר’ נוף, גילת לוינגר

ליצירת קשר, הצעות או שאלות : Roofpioneers2021@gmail.com

גלילה למעלה

הצטרפו לעדכונים של מוסללה