פרויקט האריחים הוא תערוכת קבע במדרחוב אגריפס שנוצרה בשיתוף עם הציבור הירושלמי. טקסטורות חדשות אשר מורכבות מדגמים של אריחי רצפה ישנים, אשר הופקו מתוך צילומי אריחים מבתים פרטיים ברחבי העיר. התערוכה מתעסקת במגוון האנושי הירושלמי ובאפשרות של עולמות שונים להשתלב ליצירה אחת מיוחדת ומורכבת.

>>> 

בבתים ירושלמים רבים, ממש מתחת לרגלינו, מתחבאות יצירות אמנות של ממש – אריחי הרצפה המעוטרים. מקורו של סגנון הריצוף הקסום באירופה, והוא התפתח באזורנו בתחילת המאה ה- 20. מפעלים מקומיים ייצרו אריחים לתפארת בשיטה ידנית שכמעט וחלפה מהעולם.

השלב הראשון של פרויקט האריחים הוא תערוכת קבע הממוקמת במרחב הציבורי – מדרחוב אגריפס, מתחת לכיכר לכיוון רח' המלך ג'ורג'. בתערוכה 6 לוחות המורכבים ממגוון דגמים של אריחים הנמצאים עד היום ברצפות בתים ברחבי העיר.

במסגרת הפרויקט, תושבי ירושלים הוזמנו לשלוח אלינו תמונה של הרצפה המעוטרת בביתם. מתוך התמונות הפקנו מחדש כל אריח ואריח, ושיבצנו אותם יחד ליצירה משותפת. כמו המגוון האנושי בירושלים, כך גם האריחים, משתלבים לסיפור מורכב ומיוחד. יש בעולם אהבה!

 

העבודה בוצעה במסגרת פרויקט "שטח פתוח" של המחלקה לאומנות פלסטית בעירייה וחברת עדן, ובעזרתם של תושבי ירושלים המופלאים

 

>> ואיך אתם משתלבים? הפרויקט ממשיך וכולם מוזמנים לקחת בו חלק – צלמו את האריחים שמתחבאים אצלכם בבית, שלחו אלינו, ואנחנו נשבץ אותם ביצירה הבאה >> tile.muslala@gmail.com