פעם שנייה זו כבר תחילתה של מסורת – ואין מסורת אזרחית ראויה יותר לחידוש מאשר באסטות האבטיחים הירושלמיות. הבאסטות של שטח ההפקר היו מרחב של מפגש וחיבור, שיחה ודיבור, בועה קסומה בלבה המצולק של העיר. הבאסטה שהקמנו בשנת 2012 בהשראתן לשבוע השאירה חשק לעוד, ולכן הרחבנו את החגיגה לשבועיים עמוסי הופעות – מוזיקה, שירה וסיפור, סרטים וכמובן, אבטיח מתוק אדום עם גבינה מלוחה בצד.

השטח שבו תוקם הבאסטה נמצא בנקודה אותה אנו מכנים נקודת המפגש: מתחת לכנסיית הנוטרדאם, בין העיר העתיקה והעיר החדשה, מערב העיר ומזרחה. אין מקום מושלם ממנו בכדי להכיר בירושלים על שלל גווניה ויחודה, לחגוג את מפגש כל העולמות.

מה עומד לקרות:
הקמת הבאסטה עצמה היא ארוע אמנותי פתוח לציבור – בואו לקחת חלק, לבנות ולהיות שותפים בהקמה. כמו שנה שעברה צפויים עשרות מתנדבים ותומכים מרחבי הארץ והעולם להיות חלק מהקמת הקונסטרוקציה. תכנון הבאסטה: משרד אדריכלים אלונה ליפשיץ.
ההקמה החל מה 17.7 מדי ערב יתארחו בבאסטה ארועי אמנות שונים, הכל ללא תשלום, פתוח לכל וללא מטרות רווח. לוח זמנים מפורט מצורף למסמך.

17.7 – 16:00-23:00 ארוע פתיחה -"אהבת ציון"- יום ירושלים החדשה – י' באב :
נערוך טקס חתונה בין ירושלים לתושביה,הבטחת נדרים שבע ברכות וחופה לבנה . 7 סדנאות אמן פתוחות לקהל שבכל אחת האורחים מוזמנים לקחת חלק בהכנות לארוע. קונצרט פתיחה : אנסמבל עטרוש.

ערבי מספרי סיפורים – סיפורים מירושלים של פעם ושל היום, זכרונות ואגדות אורבאניות,
בליווי מוזיקה חיה ונושמת.בערב הראשון יספרו הגברים – בערב השני (ט"וֹ באב) יהיה תורן של הנשים.
מסך אחר – פסטיבל אלטרנטיבי לסרטים קצרים – שלושה ערבי הקרנה של סרטים
קצרים מכל הסוגים (דוקומנטארי או עלילתי, אנימציה או וידאו בליווי פסקול חי ), כשהקריטריון היחיד הוא איכות לא מתפשרת. לכל אחד מהימים נושא משלו : חורבן/גאולה , קוד פתוח, המזרחיות החדשה.
שחור על גבי שחור/ ערב ספוקן וורד ושירה מבית היוצר של פרויקט ערס-פואטיקה.
השיירה – קהילה נוודית-אורבאנית על עגלות עורכת מסע של 21 יום ברחבי ירושלים. בכל מקום אליו יגיעו יהפכו את המרחב להתרחשות שוקקת חיים. הבאסטה תארח את הקהילה הניידת לשלושה ימים שבהם יצרו ויפעלו.
נינו ביטון ותזמורת המאגרב-הופעת סיום שכבר הפכה למסורת.

בין ירוק לאדום – 17.7-28.7 א-ה 18:00-23:00 מוצ"ש – 20:30-24:00
לפרטים נוספים ויצירת קשר – office@win-site.info/muslala / 0544254926

שותפים להקמת "בין ירוק לאדום" : עיריית ירושלים, קרן ליכשטאג, הקרן לירושלים, הסוכנות היהודית, חברת עדן, הרשות לפיתוח ירושלים, מנהל התרבות והספורט, מנהל קהילתי לב העיר, הישיבה החילונית ירושלים, איגוד הסטודנטים-בצלאל, פורום איט"ק , כנסיית הנוטרדאם, בית ריק, קפה גיברלטר.
חסויות – המרקיה, נבל דוד,ארומה,חומוס עכרמווי.

קישורים רלוונטיים:
דף הפייסבוק של הארוע

 

כל הפרטים באתר של הארוע :
http://green2red.win-site.info/muslala/