קבוצת מוסללה מורכבת מאמנים ופעילים ירושלמים ומתפקדת כקהילת משימה תחת מעטה רשמי של עמותה.

רוב חברי הקבוצה גרים במרכז העיר ירושלים ובסביבותיה.

 מבנה העמותה:

חברי ועד מנהל – אייל בלוך (יו"ר), לידיה מלטין, ניר יוגב, נעמי צור, חן תמיר.

חברים – מתן ישראלי, נתן לנדאו, רם עוזרי, דפנה ילון, אורון אליאור, שמוליק טוויג, רותי ברקאי, נילי פרלמוטר, יוסי אוד, אלה גיל, גיא כהן, לינדה נתן, נדב אורן, רו בועזסון, דינה יוגב, עליזה אשכנזי, מתן פנקס, רותי ריבק, רותי ברקאי.

מייסדי מוסללה (2009) – גיא ברילר, מתן ישראלי, רם עוזרי, לאל קליין, יוחאי שלום חדד

 

 

אורון אליאור– רקדן, אמן ומעצב, יליד 1984. מאז 2008 משתדל לקרוא לעצמי ירושלמי, ותוהה מדי יום על מהות ההגדרה. מעצב תעשייתי B.des מהמכללה האקדמית הדסה. חי ויוצר בשכונת מוסררה. מתעסק במרווחים שבין לבין, בתחומים האפורים והזוהרים, בפרטים הקטנים. במה שיש ובמה שאין. שמח להסתכל על המציאות כל יום מזווית קצת אחרת וללכת לאיבוד לפחות פעם בשבוע. העיר עוצרת את נשימתי ומחזירה אותה לסרוגין.

 

אייל בלוך- מחנך מגנן ילדים ועד אוניברסיטה. מעל 15 שנות ניסיון בהוראה:  מחנך, מרצה, מנהל, יוזם, מפתח ומנהל של מודלים חינוכיים לדו-קיום ושיתוף פעולה אשר משוכפלים ברחבי העולם. במסגרת הפרויקטים נפגשים מאות ילדים בארץ כל שבוע, וברחבי העולם מופעלות תוכניות לימודים ופרויקטים על בסיס המודל והרעיונות שפתח. ממייסדי בי"ס "אדם" בירושלים ומגמת וולדורף בסמינר דוד ילין, ירושלים. [1993]. מיסד וממנהלי תנועת ה- AllinPeace אשר מארגנת אולימפיאדות שלום לילדים מאזורי סכסוך ברחבי העולם. לפני שנתיים הציע להקים את הרשת ליזמות חינוכית-חברתית.

 

שמוליק טוויג– אמן ופעיל סביבתי ירושלמי, משנת 2007. יליד 1982. מתעסק בתחומים רבים הנעים על הקשת שבין אמנות ואקולוגיה. אוסף מי גשם, מצלם ועורך וידאו, מגנן על הגג, עושה בועות סבון וחושב הרבה. ירושלים היא עיר של קהילות, והתמזל מזלי להכיר מעט את קהילת האמנות הירושלמית על גווניה ולקחת חלק בפרויקטים מעניינים שיכולים לקרות רק פה. המגוון האנושי המרתק שקיים בעיר הוא חומר גלם אינסופי ליוצרים מתחומים שונים. יחד עם זאת העיר מציבה כמעט על בסיס יומיומי שאלות לא קלות, בעקבות המפגש המתמיד עם האחר, המציב לך מראה ותובע ממך בדיקה מתמדת של עקרונות, החלטות ועשייה. אני שמח על ההזדמנות לברר את השאלות הללו במסגרת אמנותית קבוצתית.

 

דפנה ילון- אמנית אדמה, משנת 1995.  סיימה תואר M.F.A באמנות עם הקשרים בינתחומיים, באוסטרליה (2007) בוגרת בצלאל בהצטיינות (1995), השתתפה במבחר תערוכות ואירועים בארץ ובעולם. בעלת ניסיון רב בתחומי הבנייה האקולוגית. שיתוף ומעורבות קהילה בתהליכים הם חלק בלתי נפרד מפעילותה. עוסקת בחומר יותר מ- 20 שנה ומזה 13 שנים בונה באדמה ופעילה שותפה בקהילה העוסקת בקידום  הנושא בארץ. כאמנית עיקר תחומי המחקר והעשייה שלי נעים בהקשר של בית-אדם-אדמה וקהילה. האדמה מרכזית בפעילותי האמנותית הן כחומר גלם והן כמהות.

 

מתן ישראלי- אמן רב תחומי, יליד 1979 ירושלים. חי בשכונת מוסררה יחד עם ליאת וילדיהם זוהר ומעיין. יצירתו מתרחשת לרוב במרחב הציבורי, בדגש על המרחב הירושלמי. הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם וזכה במספר פרסים- ביניהם פרס האמן הצעיר 2013. ממייסדי פרויקט מוסללה והמנהל האמנותי של הפרויקט. מרצה על אמנות ציבורית ועירוניות חדשה במסגרות שונות. לפני שפנה לעסוק באמנות עבד כשף במסעדות בארץ וברחבי העולם, וגם כיום מרכיבים מן המטבח הם חלק מהותי ביצירתו.

 

נתן לנדאו- ירושלמי מבטן ומלידה. יליד 1985. מורה דרך, מחנך, נגר, ומסגר חובב. מלמד נגרות לבני נוער בסיכון באבו- גוש. ירושלמי אורגינל עם כל המשתמע, דתי על הספקטרום- שומר שבת אבל הכיפה בכיס, אופטימיסט חסר תקנה שצופה עתיד טוב לירושלים, ממקימי איגוד עובדי חסות הנוער, ומהפכן בדימוס. מאמין בעבודה עם הידיים ככלי לחיבור אחד עם השני ועם הסביבה, פעיל בעמותה אמנותית למרות שמעולם לא הלכתי לתערוכה במוזיאון. "יש לי עקרונות נחרצים משלי, ואם אלו לא מוצאים חן בעיניך – יש לי גם כמה אחרים" (גאוצ'ו מרקס).

 

לידיה מלטין- מפיקה ומנהלת ירושלמית, משנת 1997. לידיה נולדה וחונכה כרקדנית בלט קלאסי בבלגרד, הגיעה לירושלים ב-1997 להמשיך את לימודיה והפכה לבעלת פאב ה"דיוואן", DJ, מעצבת גרפית, מפיקת אירועים ומופעי במה בארץ (הזירה הבין תחומית [מפיקה 2005-2008], ביה"ס למחול "כל עצמותיי תאמרנה" [מנהלת אדמיניסטרטיבית ומפיקה, 2009-2012], ועם שלל ארגונים, מוסדות, ואמנים בירושלים) ובחו"ל (פסטיבל הפרינג' באדינבורו 2008, ומופעים בסלובניה, טורקיה, סינגפור). בימים אלו לידיה מנהלת כללית של עמותת מוסללה ארט טרקס ובר קיימא לתרבות, אמנות, מוסיקה ושלום. אמא לעוז זן ומקס. "כדי באמת להבין את ירושלים לא מספיקה תקופת חיים אחת אבל אני נחושה לנסות".

 

רם עוזרי- פילוסוף, כלכלן, אוצר ומפיק ירושלמי. יליד 1980, גדל בירושלים בבית מסורתי וכיום מנהל אורח חיים דתי. אחרי שסיים בהצטיינות יתירה תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה ותואר שני בכלכלה באוניברסיטה העברית, עבד רם כעיתונאי וכתב, בין השאר, על תחום האמנות. לאחרונה, החליט להקדיש את זמנו להתחדשות האמנות היהודית בירושלים והפיק את הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית שהתקיימה בחמישה מתחמים במקביל. עולם האמנות העכשווית ועולם התוכן היהודי אינם מנוגדים זה לזה, והמקומות בהם הם נפגשים הם עולמות מרתקים.

 

נילי פרלמוטר – ציירת בנשמה (וכשיש זמן פנוי… ואין הרבה לצערי) מעצבת גראפית  של ספרי ביוגרפיה (בהוצאת "החיים עולים על כל דמיון") ומנהלת אדמיניסטרטיבית של עמותות בירושלים (עמותת "זיק לאמנות חזותית", עמותת סינפסה ועמותת מוסללה ארט-טרקס). ילידת קיבוץ "מפלסים" ומשנת 1974 חיה ונושמת את ירושלים. "אני שמחה לקחת חלק בעמותה של צעירים תוססים שפועלת להביא אמנות לרחובות ירושלים , ליצור ולייצר חותם אמנותי ולהפיח רוח בחומר"  

 

אייל לויט – מנכ"ל עמותת מוסללה ובעלים של חברת הקצה הפקות תרבות ואמנות. מוזיקאי, יזם, איש תרבות ומפיק ירושלמי. בעבר הקים וניהל את מועדון הקצה, בר המקווה, ניהל את חברת התפעול של מתחם התחנה הראשונה והפיק וניהל אמנותית שלל אירועים מתחום עולם התרבות בארץ ובירושלים בפרט. נולד וגדל ברחוב הנביאים בירושלים וחי היום בשכונת מוסררה.

 

 יוסי אוד – יליד ירושלים, מחנך, אקולוג ומפסל בעץ, יזם ומוביל פרויקטים סביבתיים, חברתיים, עסקיים וחינוכיים מעל 30 שנה, מוביל בישראל ובעולם מיזמים ביו-דינמיים להשבת דבורי הדבש הנעלמות  אל עיר ואל סביבה, , ייסד וניהל  עמותות ומוסדות חברה, קהילה וחינוך.

 

גיא כהן- שחקן, מוזיקאי, מפיק ומורה בירושלים,
בשנים האחרונות מחובר חזק לבניין כלל, למוסללה, ולפרויקטים שקורים, במקביל לשירה, נגינה, כתיבת שירים והלחנה להרכב "גיא&איי" שצומח וזורח לאט לאט.
חולם חלומות ומגשים את חלקם, כרגע עם החמולה היוצרת, קבוצת אמניי רחוב ירושלמיים.
ומייחל לשלום.

muslala-2015

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment